Jako jediný instalatér v České republice se může učeň SOU Uh. Brod David ŠIMEK pochlubit titulem „České ručičky 2018“

20. června 2018 převzal žák třetího ročníku oboru Instalatér David Šimek ze Středního odborného učiliště Uherský Brod  z rukou ministra školství zlatou plaketu  „České ručičky 2018“.

Z celkově 21 udělovaných plaket ve školním roce 2017/2018 byla pouze jediná udělena žákovi Zlínského kraje, a to již zmíněnému učni Davidu Šimkovi.

Toto celorepublikové uznání náleží nejen Davidovi , ale také pedagogům brodského učiliště Petru Dedíkovi a Josefu Jankových za zodpovědnou přípravu žáka na soutěže.

Přehlídka České ručičky každý rok reprezentuje  nejprestižnější celostátní soutěže odborných dovedností v učebních oborech, jejichž absolventů je trvalý nedostatek na trhu práce. Všechna postupová kola vybraných soutěží a především jejich finále jsou v průběhu celého školního roku monitorována. Jejich vítězové  jsou vždy v červnu pozváni do Brna na slavnostní galavečer. Při této, v rámci celé České republiky unikátní akci jsou tak všichni juniorští mistři svých řemesel pod jednou střechou oceněni prestižní zlatou plaketou Českých ručiček. Smyslem přehlídky je podpora rozvoje řemesel a posílení postavení učňovského školství v očích veřejnosti.

„ČESKÉ RUČIČKY – MÁME JE“!